Categories

Recently Viewed

شیرینی خوری فیروزه کوبی

5501

New product

"شیرینی خوری فیروزه کوبی" به عنوان بهترین هدیه برای خانه جدید

                     با کیفیت عالی سنگ فیروزه نیشابور

خرید هدیه روز زن از فروشگاه اصیل هنر با نازل ترین قیمت

More details

1,400,000 تومان

- +

 
More info

شیرینی خوری فیروزه کوبی

صنایع دستی استان اصفهان شامل زیباترین محصولات صنایع دستی می باشد که طرفداران زیادی دارد. هنر فیروزه کاری ماندگارترین هنر ایرانی ست و از این رو، خرید اینترنتی ظروف فیروزه کوب با شناسنامه و 10 سال ضمانت کالا در فروشگاه فیروزه کوب اصیل هنر صورت می پذیرد. قیمت عالی شیرینی خوری را برای انتخاب و خرید کادو صنایع دستی در این فروشگاه اینترنتی مشاهده نمایید.


مراحل تولید شیرینی خوری فیروزه کوبی


1- زرگری: 
زرگری عبارتست از ساخت شیرینی خوری فیروزه ای با یکی از فلزات مس، برنج، نقره، ورشو و یا برنز. این هنر توسط صنعتگران زرگر یا سازنده ی فلزات بوسیله ی دست، پرس و یا به کمک هر دو انجام می گردد.
2- فیروزه کوبی: 
ابتدا ظروف مسی فیروزه کوبی را در دمای 30 درجه سانتیگراد گرم کرده و ضمن حرارت دادن روی قسمت هایی که باید فیروزه کوبی گردد «لاک گردوئی» می پاشند به قسمتی که پودر لاک تقریباً ذوب شده و سطح قسمت مربوطه را بپوشاند. در حالیکه هنوز لاک بر سطح شیئی نرم و مذاب بوده و حالت چسبندگی دارد مقداری از خرده سنگ های فیروزه که بر حسب اندازه ی لازم از قبل آماده شده به صورت منظم دانه به دانه توسط پنس روی کار قرار می دهند. سنگ ها باید طوری در کنار هم قرار گیرند که حتی الامکان فاصله یی بین آن ها باقی نماند.
پس از سرد شدن شیء قسمت های لاک بصورت سخت و سفت در می آیند. بعد از این مرحله قسمت های پوشیده شده از لاک و سنگ فیروزه را به وسیله سنگ سمباده «آب ساب» می نمایند تا قسمت های اضافی لاک و برجستگی های جزئی سنگ ها سائیده و صیقلی گردد. در اینجا است که سنگ های فیروزه برنگ فیروزه یی و لاک به رنگ تقریباً سیاه ( قهوه یی تیره) در بین فواصل سنگ ها نمایان می شود.
3- پرداخت کاری:
در این مرحله شیرینی خوری فیروزه را بوسیله ی پلی استر یا روغن زیتون یا روغن کنجد پولیش می نمایند تا این قسمت ها نیز شفاف و درخشان گردد.
"هر چقدر قطعات سنگ در ظروف مسی فیروزه کاری منظم تر در کنار یکدیگر نصب شده باشد و فاصله ی زیادی در بین قطعات فیروزه دیده نشود کار دارای ارزش هنری بیشتری است."


روش نگهداری شیرینی خوری فیروزه کوبی


1- ظروف مسی فیروزه کوب را در مجاورت مواد روغنی و شیمیایی مثل کرم و عطر و ادکلن و مواد آرایشی نگهداری نکنید. زیرا منافذش حالت تخلخلی دارد و مواد روغنی را جذب خودش نموده و به مرور ایام باعث تغییر رنگ فیروزه می شود.
2- آفتاب سبب تغییر رنگ در نگین فیروزه می شود. از این رو، از قراردادن این ظروف در معرض تابش آفتاب خودداری شود.
3- از آب گرم و پودر ماشین برای شستشو استفاده نمایید. (هرگز از تمیزکننده ها و آب داغ استفاده نکنید)

 
Data sheet
ابعادارتفاع 22 سانتیمتر- قطر 32 سانتیمتر- قطر پایه 15.5 سانتیمتر
وزن1275 گرم
صاحب اثراستاد سید نصیر کتابی
محل تولیدکارگاه اصیل هنر

Write a review

شیرینی خوری فیروزه کوبی

"شیرینی خوری فیروزه کوبی" به عنوان بهترین هدیه برای خانه جدید

                     با کیفیت عالی سنگ فیروزه نیشابور

خرید هدیه روز زن از فروشگاه اصیل هنر با نازل ترین قیمت

Write a review

6 other products in the same category:

Menu

Compare 0